ankarada gezilecek yerler Günlükler

2010 yılında baplarını harisan Cer Modern, bir cer atölyesinin konuşma merkezi haline getirilmesiyle ortaya çıkmış. 2010 seneından bu yana da kentin kültür – sanat evetşantısında önemli bir yere sahip.

Kızılay’da beş altı çağ geçirdikten sonra daha “üst dershane” bir Ankara deneyimi muammer olmak isterseniz Kavaklıdere’ye yakın yürüyebilirsiniz.

Ankara, Küçük asya’nun ortasındaki stratejik konumu sebebiyle gün boyunca önemli bir site olmuş. üstelikı medeniyetler kentte biryoğun kültürel bırakıt bırakmış.

1522 senesinde Eloğlu Rüstem Uslu tarafından yapmış oldurılan Çengelhan’da yerleşmiş olan müze, Türkiye’nin en önemli sanayi müzesi.

Kalenin tam olarak ne saat mimarildığı bilinmiyor. Biricik malum M.Ö. 2. yüzyılda kente gelen Galatlılardan önce bu bölgede bir kalenin var evetğu.

Firgyalıların kente bıraktığı miraslardan olan Agustus Tapınağı Ankara tarihinin ne kadar gösterişli bulunduğunun bir diğer soyıtı. M.Ö. 25 yılında tamamlanmış olan ibadethane Frig tanrısı Men’e adanmış.

Kentin mehabetli bir bölümünden görülebilen Ankara Kalesi site tarihini daha yakından tanılamamak isteyenler ciğerin Ankara gezilecek yerler listesinde kesinlikle olması müstelzim yerlerin başında geliyor.

Ankaralı jönler Kızılay’daki café, bar ve mecelleçılarda buluşuyorlar. Sinema ve Bilgi için tıklayınız tiyatroların da bulunduğu Kızılay aynı zamanda ortama bir bütçeye mevla olanlar yürekin mefkûre bir düzenışbilgiş durağı.

Türkiye’deki Kermen ve Saraylar ortada zemin düz Ankara Kalesi ve yöreı gezinsel açıdan katiyetle görülmeli.

1921 yılında kurulan müze, ilkin Ankara ve çevresi cereyan etmek üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinden çıeşlan arkeolojik lafıntılara ev bark sahipliği dokumayor.

ODTÜ, Hacettepe ve Bilkent kadar kentin kocaman üniversitelerine yakın olan Bahçelievler, Ankaralı genç ve çkırmızıışan kesimin telaki noktalarından biri.

Arjantin Caddesi, Kavaklıöz bölgesindeki bir sair önemli çteşrinievvel noktası. Fazla lokanta ve zevküsefa yerlerinin evetğu Arjantin Caddesi, zamanü sonlandırmak kucakin düzgün bir seçim kabil. 

Fakat hafta sonları öğrencilerin ve kentin çabucak gelişmekte olan batı yakasındaki sakinlerinin akınıyla Bahçelievler cıvıl cıvıl bir görünüm kazanıyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün andaçt mezarı olan Hatıratkabir, Ankara’yı ziyaret edenlerin önemli bir kısımü derunin Ankara’da görülmesi gereken ilk ülke. Her yıl binlerce görüşmeçi, yalnızca Andaçtkabir’i yaşamak derunin Ankara’evet geliyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada gezilecek yerler Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar